Kultura Dalekowschodnia

Jako Ichizoku za swój główny cel obraliśmy rozpowszechnianie kultury Dalekowschodniej, a to wszystko za pomocą drobnych inicjatyw które razem tworzą wspaniałą całośc, która bawi i uczy.

Herbata

Herbata jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych napojów dalekowschodnich.

Istnieje jej wiele gatunków ,a każdy z nich ma swoją specyfikę zarówno w smaku , kolorze , zapachu, jak i w sposobie przygotowania.

Za Tradycyjną japońską herbatę uważa się Matche, która należy do herbat zielonych. Jest ona sproszkowana i podczas zaparzania temperatura wody poinna mieć maksymalnie 80 stopni , tak aby nie sparzyć jej co skutkowało by gorzkim smakiem.

Jeśli temat herbat was zaciekawił to możecie być pewni że w naszym stowarzyszeniu są osoby z którymi będziecie mogli o nich rozmawiać godzinami.

 

Kaligrafia

Kaligrafia jest to forma sztuki. poprzez długie ćwiczenia można tworzyć przepiękne sentencje których przesłanie jest silne nie tylko w tekście ale i kresce, widoczne w każdym pociągnięciu pędzla.

Sam proces tworzenia to nie tylko wykonanie znaków, to subtelne zaplanowanie lub spontaniczna reakcja, która wymaga wiele skupienia i wprawy. Początek zaczyna się już przy ucieraniu sumi (kostki węglowej ) z wodą tworząc oleisty tusz, to w jaki sposób będzie on przygotowany ma wpływ na efekt kaligrafii.

Niektórzy z nas ćwiczą tę sztukę, lecz do zostania ekspertem pozostaje każdemu długa indywidualna droga.

Manga i Anime

Opis wkrótce.

Cosplay

Cosplay jest ważną częścią kultury dalekowschodniej , choć ku zaskoczeniu pochodzi z USA, lecz to historia która z chęcią podzielimy się gdy nas spotkasz.

Ten element kultury jest szczególnie widoczny w popkulturze. Wiele osób które postanowiły brać w nim udział nie traktują tylko jako dobrą zabawę lecz istotny element ich życia. Dzięki temu możemy podziwiać przepiękne kostiumy wyciągnięte bardzo często z gier, literatury czy postaci historycznych i mitologicznych.

Ichizoku wspiera wspaniałych Cospleyerów, więc jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy możesz śmiało porozmawiać ,a na pewno otrzymasz wsparcie.